Під час апаратної наради в ОДА детально розглянули питання реформування медичної галузі


  • 19/11/2018
Під час апаратної наради в ОДА детально розглянули питання реформування медичної галузі

Сьогодні, 19 листопада, апаратна нарада ОДА розпочалась із хвилини мовчання – за загиблим на Сході буковинським військовим Віталієм Онуфрейчуком та померлим на мирній території учасником АТО Сергієм Возним.

Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук наголосив на важливих питаннях, які потребують якнайшвидшого розгляду – це освоєння коштів ДФРР, надання пропозицій від структурних підрозділів ОДА по Дунайській стратегії, сталого проходження опалювального сезону в області та покращення епідеміологічної ситуації.

Олександр Фищук детально зупинився на медичних питаннях. Так, голова ОДА зазначив, що минулої п'ятниці у Вінниці під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулась всеукраїнська нарада щодо трансформації системи охорони здоров’я.

У нараді взяла участь делегація від Чернівецької області. Так, перший заступник голови ОДА Михайло Павлюк поінформував присутніх про нагальні доручення від керівництва держави.

Так, всі медичні заклади первинної медичної допомоги мають укласти договори з НСЗУ до кінця 2018 року. І завдання обласної виконавчої влади – допомогти кожному з них автономізуватися. Наша область не пасе задніх у цьому процесі, але потрібно прискорити завершення цього процесу, адже на 2019 рік субвенція на утримання медичних закладів первинної ланки не передбачена.

Трансформація системи охорони здоров'я передбачає орієнтування як на лікаря, так і на запити пацієнта. Тому є низка важливих питань – вакцинація, забезпечення інсуліном та Урядова програма «Доступні ліки» - які потребують координації уваги та зусиль від всіх ланок влади.

Щодо вакцинації, то область повністю забезпечена якісними вакцинами. Проте необхідно провести масштабну перевірку умов зберігання вакцин у всіх районах області. А також – підсилити інформаційну кампанію щодо необхідності вакцинації проти інфекційних хвороб. Від вакцинації від кору в 2018 році не померло жодної людини, і це показник того, що це єдиний шлях, аби вберегти від хвороби.

В області немає проблем із забезпеченням інсуліном. У 2019 році у держбюджеті на закупівлю цього препарату закладено 841 млн. 175 тис. гривень. Потрібно врахувати це при формуванні обласного та районних бюджетів.

Урядова програма «Доступні ліки» довела свою успішність у забезпеченні препаратами сотні тисяч українців. Сьогодні міжнародні організації закуповують більше ліків, ніж раніше, і програма онкології – один з яскравих прикладів цього. Проте необхідно в кожному медичному закладі належно забезпечити доступ громадян до інформації про наявність ліків, придбаних за кошти платників податків – як в online режимі, так і в друкованому вигляді.

Коментарі