Володимир Гройсман на всеукраїнській нараді з медреформи: Ми змінюємо філософію роботи медгалузі і забезпечуємо мотивацію лікарів працювати краще


  • 16/11/2018
Володимир Гройсман на всеукраїнській нараді з медреформи: Ми змінюємо філософію роботи медгалузі і забезпечуємо мотивацію лікарів працювати краще

Сьогодні, 16 листопада, у місті Вінниця представники Чернівецької області, зокрема, перший заступник голови ОДА Михайло Павлюк, заступник директора Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Юрій Лесюк, профільні спеціалісти взяли участь у всеукраїнській нараді з питань трансформації системи охорони здоров’я під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та за участі  в.о. міністра охорони здоров'я Ульяни Супрун, виконавчої влади Вінничини, головних лікарів ЦПМСД з усієї України.

Володимир Гройсман: «Впроваджена Урядом України реформа системи охорони здоров’я продовжується, і її перші результати вже відчуваються: змінюється філософія організації роботи галузі, принципи фінансування, підвищується мотивація лікарів працювати краще».

Звертаючись до медиків – учасників всеукраїнської наради, Володимир Гройсман зазначив, що лікарні можуть бути прибутковими закладами, а отже, можуть надавати суттєво вищу якість медичних послуг.

«Якість медицини має бути змінена. Умови праці і оплата праці лікарів мають бути змінені», - сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що в проекті Державного бюджету на 2019 рік фінансування галузі охорони здоров’я збільшено, порівняно з поточним роком, на 15 млрд грн. Гроші будуть направлені на продовження реформи на первинному рівні, перехід до діагностики, яка фінансуватиметься за новими принципами, на перетворення в системі екстреної медицини та подальшу розбудову мережі кардіоцентрів. У цьому контексті Глава Уряду нагадав, що вчасне ухвалення бюджету дозволить реалізувати всі плани вчасно і в повному обсязі.

Разом з тим, як зазначив Володимир Гройсман, важливо ухвалювати і виконувати стратегічні рішення не тільки на центральному рівні, а й на локальному.

«Сьогодні лікарні є у власності територіальних громад. І у них є можливості створити в лікарнях нормальні умови. Я закликаю місцеві органи влади інвестувати в якість медичних послуг, - сказав Володимир Гройсман. – Ми запроваджуємо децентралізацію з метою надання нової якості життя людей. І медицина тут у пріоритеті».

Щодо Чернівецької області, то усі 16 центрів первинної медико-санітарної допомоги реорганізовані у комунальні некомерційні підприємства, 521 910 буковинців уклали договір з лікарем, 656 лікарів зареєстровані в електронній системі Е-Health (97,3% від загальної кількості лікарів), угоду з НСЗУ в області підписало 19 закладів охорони здоров'я ( з них 12 ЦПМСД сільської місцевості та 7 міста Чернівці).

Коментарі