Звіт про виконання Плану у 2017 році

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

На виконання  розпорядження від 24 березня 2017 р. №211-р «Про план заходів щодо реалізації у 2017 році у Чернівецькій області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки» інформуємо про наступне.
Регіональний план було обговорено на засіданні громадської ради при обласній державній адміністрації. За пропозицією громадськості до плану включено заходи, спрямовані на популяризацію серед населення участі громадян у діяльності інститутів громадянського суспільства; проведення спільних семінарів для представників влади і громадськості з питань вдосконалення організації консультацій з громадськістю.
За участі громадської ради при обласній державній адміністрації, організацій громадянського суспільства відділом комунікацій з громадськістю облдержадміністрації було розроблено Регіональну програму сприяння розвитку громадянського суспільства у Чернівецькій області на 2017-2020 роки, яка затверджена рішенням XIV сесії Чернівецької обласної ради  VII скликання від 4 липня 2017  року № 102-14/17.
Структурними підрозділами облдержадміністрації систематично проводились консультації з громадськістю з актуальних питань формування та реалізації державної політики за напрямками та з питань регіонального значення із залученням дорадчих органів, створених при органах виконавчої влади, відповідно до Орієнтовного плану консультацій з громадськістю у 2017 році.
Здійснювалися комплексні заходи правової освіти громадян, спрямовані популяризацію серед населення участі громадян у діяльності органів державної влади. Забезпечувався доступ громадськості до консультацій та правової допомоги (у тому числі безоплатної) з питань порядку створення і діяльності організацій громадянського суспільства. Проведено  круглі столи  «Безоплатна правова допомога на захисті прав людини», «Формування основ правової культури у суспільстві»,  «Формування громадянської культури  та підвищення рівня толерантності в суспільстві», «Я маю право! Міністерство юстиції України вчить протистояти корупції», «Права, пільги і гарантії військовослужбовців», цикл лекцій «Права людини в Україні», підготовлено юридичні пам'ятки на тему «Реалізація права громадян України  на безвіз», «Права, пільги і гарантії військовослужбовців».
Надавалась методична допомога щодо створення та сприяння діяльності громадських рад при місцевих органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування. Так, наприклад, у жовтні 2017 року була створена громадська рада при  управлінні житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації. Представники організацій громадянського суспільства активно залучаються  до роботи комісій, оргкомітетів, інших консультативно-дорадчих органів, оцінки потреб громадян у соціальних та інших суспільно значущих послугах.
Проведено заходи, спрямовані на популяризацію волонтерського руху, визнання діяльності волонтерських громадських організацій. Зокрема, організовано урочистості  з нагоди Дня волонтера, підтримано ініціативи волонтерів щодо проведення ярмарків із збору коштів для учасників антитерористичної операції, забезпечено зустріч учасників Всеукраїнської акції «Потяг Єднання – Труханівська Січ».  
Відділом комунікацій з громадськістю проведено семінари-наради для представників структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій, відповідальних за зв’язки з громадськістю, з питань розбудови громадянського суспільства, активізації співпраці між органами влади та громадськістю. Регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій організовано навчання за програмою тренінгу «Ефективна комунікація органів публічного управління та інститутів громадянського суспільства: механізми, кращі практики та досвід імплементації». Проведено також науково-практичний семінар «Механізм підвищення громадської поінформованості для забезпечення ефективності проведення реформ», круглий стіл «Взаємодія органів влади, територіальних громад та інститутів громадянського суспільства щодо с сприяння інтеграції внутрішньо-переміщених осіб», інш. 
Забезпечується інформаційне наповнення рубрики «Громадянське суспільство» на офіційному веб-сайті обласної державної адміністрації, веб-сайтах районних державних адміністрацій.
Робота щодо реалізації в області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства триває та знаходиться на постійному контролі.

-