Кабінет Міністрів схвалив План дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Кабінет Міністрів України ініціює проведення громадського обговорення проекту проміжного звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014-2015 роках.

 

Відбулось засідання Координаційної ради з реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд"

 

Уряд оновив склад Координаційної ради з питань реалізації в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд"

 

Керівний комітет міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» передбачив зміни в організації щодо її реалізації

 

Кабінет Міністрів удосконалив нормативно-правові акти з питань залучення громадян до участі в управлінні державними справами

 

Місцевим держадміністраціям надані рекомендації щодо планування заходів з впровадження Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у регіонах

Пунктом 3 розпорядження Кабінету Міністрів від 26 листопада 2014 р. № 1176 «Про затвердження плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках» визначено завдання обласним, Київській міській держадміністраціям затвердити плани дій з реалізаціїІніціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках в областях та м. Києві.

Зазначені плани мають містити заходи за п’ятьма напрямами національного плану дій та бути спрямованими на вирішення проблемних питань, що актуальні у відповідних регіонах.

Однак, аналіз планів дій, розроблених місцевими держадміністраціями, показав, що більшість з них не охоплюють усіх напрямів реалізації Ініціативи. У багатьох випадках заходи у рамках напрямів є поодинокими і неконкретними. У зв’язку з цим Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко доручив місцевим держадміністраціям удосконалити розроблені ними плани дій, передбачивши заходи з вирішення проблемних питань, актуальних для відповідного регіону, та забезпечивши їх широке громадське обговорення.

У свою чергу Секретаріат Кабінету Міністрів надіслав місцевим держадміністраціям рекомендації щодо заходів, які можуть бути передбачені у зазначених планах дій, підготовлені Секретаріатом з урахуванням пропозицій громадських експертів – членів Координаційної ради з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

 

Розпорядження обласної державної адміністрації від 31.12.2014  № 832-р "Про затвердження плану дій з реалізації у Чернівецькій області Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2015 році"

 

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з інформаційного супроводження реалізації ініціативи "Партнерство "Відкритий уряд" в Україні

З метою підвищення рівня поінформованості громадськості про Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» та реалізацію плану дій з її впровадження у 2014 – 2015 роках Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з інформаційного супроводження реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» в Україні у 2015 році» (розпорядження від 11 березня 2015 р. № 201).

Планом заходів передбачається організувати роботу центральних і місцевих органів виконавчої влади з інформування про Ініціативу та її впровадження в Україні (виступи у засобах масової інформації, брифінги, оприлюднення інформації на веб-сайтах органів, виготовлення інформаційних матеріалів та ін.). Крім того, планується забезпечити поширення інформації про впровадження Ініціативи в Україні за кордоном.

Також передбачено проведення наприкінці 2015 року форуму «Відкритий Уряд» для обговорення результатів реалізації Ініціативи та пріоритетів її подальшого впровадження.

 

Уряд визначив заходи з реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2014 - 2015 роках

 

Утворено Координаційну раду з питань реалізації в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

З метою координації дій органів виконавчої влади з реалізації Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 р. № 671  утворено Координаційну раду з питань реалізації в Україні  відповідної Ініціативи. До складу ради увійшли представники органів виконавчої влади, інститутів громадянського суспільства, голови громадських рад при центральних та місцевих органах виконавчої влади, експерти та науковці. Головою ради є Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський.
Відповідно до положення про Координаційну раду, її основними завданнями є сприяння забезпеченню координації заходів з реалізації Ініціативи в Україні, проведення аналізу стану її реалізації, сприяння забезпеченню відкритості та прозорості процесу реалізації Ініціативи, залучення до нього інститутів громадянського суспільства, співпраця з Керівним комітетом Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», іншими міжнародними організаціями, які підтримують впровадження

 

 

У вересні 2011 року офіційно започатковано міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд», спрямовану на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні. Президент України В.Ф. Янукович взяв участь в інавгураційній церемонії Партнерства у м.Нью-Йорку та підтвердив готовність України приєднатися до зазначеної ініціативи.
З метою забезпечення належного виконання пріоритетів Ініціативи Кабінетом Міністрів схвалено План дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».
Документ розроблено органами виконавчої влади за участю представників інститутів громадянського суспільства. Зокрема, у листопаді 2011 – січні 2012 року громадське обговорення проекту плану, підготовленого Мін’юстом, провели центральні та місцеві органи виконавчої влади. За результатами Секретаріатом Кабінету Міністрів було узагальнено понад 400 пропозицій. Доопрацювання документу здійснювала робоча група під головуванням Голови Держінформнауки В.П. Семиноженка за участю представників інститутів громадянського суспільства, Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України, органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів. 30 березня 2012 року проект Плану дій з впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» було обговорено під час Національного круглого столу за участю Прем’єр-міністра України М.Я. Азарова.
17 – 18 квітня 2012 р. під час Конференції високого рівня з питань Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» український план дій було представлено міжнародній спільноті.
Прем’єр-міністр України доручив Першому віце-прем’єр-міністру В.І. Хорошковському та Голові Держінформнауки В.П. Семиноженку забезпечити координацію впровадження Ініціативи. Планується, що найближчим часом за участю громадськості буде також розроблено відповідний план заходів.

-