Інформація щодо стану функціонування Центрів надання адміністративних послуг Чернівецької області станом на 01.04.2017

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

З метою створення доступних та зручних умов для реалізації та захисту прав, свобод і законних інтересів юридичних та фізичних осіб щодо отримання адміністративних послуг, запобігання проявам корупції під час надання цих послуг в області створено мережу Центрів надання адміністративних послуг.

Станом на 01.04.2017 в області функціонує 17 Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та одна філія ЦНАП в м.Чернівцях. Зокрема, Центри надання адміністративних послуг створено в усіх 11 районах області (при районних державних адміністраціях), містах Чернівці і Новодністровськ та 4-х об’єднаних територіальних громадах (Глибоцькій, Сокирянській, Недобоївській та Великокучурівській), роботу яких забезпечують 71 адміністратор.

Перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, визначається органом, який прийняв рішення про утворення центру надання адміністративних послуг. Так, ЦНАП Чернівецької міської ради надається 179 адміністративних послуг, ЦНАП Великокучурівської сільської об’єднаної територіальної громади – 170 послуг, районними, сільськими, селищними ЦНАПами – від 32 до 78 адміністративних послуг.

На кожну адміністративну послугу затверджено інформаційну та технологічну картки, які розміщено у місцях здійснення прийому суб’єктів звернень та на офіційних веб-сайтах.

В рамках реалізації політики децентралізації постійно збільшується кількість адміністративних послуг, які передаються від прямого надання суб’єктами до надання послуг через ЦНАП.

За І квартал 2017 року Центрами надання адміністративних послуг області надано 32,8 тис. послуг, що на 7,8% більше, ніж за І квартал 2016 року. Найбільшу кількість адміністративних послуг надано Центром надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради (9,8 тис. адміністративних послуг, що становить 29,8% від загальної кількості наданих послуг по області) та Центром надання адміністративних послугВеликокучурівської сільської об’єднаної територіальної громади (3,2 тис. адміністративних послуг, що становить 9,9% від загальної кількості наданих послуг по області).

Найбільш затребуваними послугами є послуги Держгеокадастру, послуги у сфері архітектурно-будівельного контролю, державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, речових прав на нерухоме майно,реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання осіб.

Упродовж 2016 року проводилась робота щодо створення ЦНАП в об’єднаних територіальних громадах області.

На даний час, на території Чернівецької області створено 16 об’єднаних територіальних громад, з них ЦНАПи вже створено в 4-х вищезазначених громадах. У 2017 році планується створити ЦНАП і в інших об’єднаних територіальних громадах області.

З 04 жовтня 2015 року видача документів дозвільного характеру здійснюється через центри надання адміністративних послуг, а дозвільні центри як окремі структури ліквідовано (відповідно до Закону України від 12.02.2015 №191-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)»).

Станом на 01.04.2017cуб’єктам господарської діяльності видано 906 документівдозвільного характеру, що на 0,7% менше, ніж станом на 01.04.2016.Станом на 01.04.2017 зареєстровано 343 декларації на відміну від 319, зареєстрованих станом на 01.04.2016.Кількість звернень cуб’єктівгосподарської діяльності щодо видачі документів дозвільного характеру зменшилася, в порівнянні з відповідним періодом 2016 року,на 5,0% та становила 994.За Iквартал 2017 року надано 1089 консультацій, що на 9296 консультацій менше,ніж за аналогічний період 2016 року.

Зменшення кількості звернень щодо видачі документів дозвільного характеру пояснюється дерегуляцією у сфері здійснення підприємницької діяльності, зменшенням кількості різноманітних дозволів для малого і середнього бізнесу, відміною надмірних регуляторних обмежень та неефективних процедур контролю, скасуванням надлишкового ліцензування, застарілих систем сертифікації, моніторингу, здійснення експертиз та інших обмежень для бізнесу. Зокрема, в Україні скасовано більше 40% дозвільних документів та обов’язкову сертифікацію на 90% продукції. 

-