Як на Буковині вшанували пам'ять про Великого Кобзаря з нагоди 204-ої річниці від дня народження

13.03.2018 | 14:39
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

З нагоди відзначення 204-ї річниці  від дня народження Т.Г.Шевченка в обласному центрі та в районах області відбулася низка заходів.

01 березня 2018 року в обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбувся обласний конкурс читців «Хвилююче слово Пророка». Впродовж 05-06 березня 2018 року в Чернівецькому художньому музеї відкрилася обласна виставка «Кобзарю рідний, з нами завжди ти!».

09 березня на Центральній площі Чернівців з нагоди 204 річниці від дня народження Т.Шевченка відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Шевченка, ав обласній філармонії імені Дмитра Гнатюка проведено концерт до дня народження Тараса Шевченка «Про Україну мені заспівай».

Так, у Вижницькому районі в бібліотеках відбувся Тиждень Шевченківської книги, на базі районного будинку народної творчості та дозвілля та будинку дитячої та юнацької творчості м. Вижниця  відбулися огляд-конкурс читців-декламаторів та фестиваль «Нам треба голосу Тараса».

В бібліотеках Герцаївського району всі охочі мали нагоду переглянути  відео-фільми  про життя і творчість Т. Шевченка, взяти участь в літературних дискусії та вікторині «Чи знаємо ми Шевченка?», «Заповіт Т. Шевченка. Чи виконуємо ми його?».

Мешканці Глибоцького району взяли участь в літературному п’єдесталі «Єднаймо душі словом Кобзаря» та тематичному літературному вечорі, присвяченому пам’яті Т.Г.Шевченка.

Заставнівський район відзначився проведенням на базі навчально-виховного комплексу  та загальноосвітніх навчальних закладів району конкурсу читців поезії Т.Г.Шевченка.

На Кельменеччині відбулися інформаційні та виховні  години, тематичні презентації, книжкові виставки, перегляди фільмів, літературні читання.

В Кіцманському районі, в бібліотеках сіл Валява, Нижні Станівці, Стрілецький Кут, Реваківці, проведено цикл уроків «Тарас Шевченко — народний поет і художник», Шевченківські читання, поетичний калейдоскоп, флешмоб, присвячений Кобзареві.

В Новоселицькому районі Шевченьківські дні відзначали урочистими заходами на центральній площі міста Новоселиця, та літературними читаннями.

На Сокирянщині в навчальних закладах району відбулися виховні години «Шевченківкий скарб», а на базі центральної районної бібліотеки – літературний вечір «Живуть Тарасе любий, поміж нас і голос  твій і пензель твій, і слово».

В Сторожинецькому районі проведено декламування віршів генія українського народу, а також підготовлено тематичні книжкові виставки «Шевченкове слово у віках не старіє».

В Путильському районі організовано проведення круглого столу «Літературно-мистецька подорож стежками життєвого та творчого шляху літературного генія».

На Хотинщині день народження Великого Кобзаря відзначено низкою літературно-мистецьких вечорів, тематичною лінійкою в Шиловецькій ЗОШ І – ІІІ ступенів, квестом для школярів «Чи знаєш ти Шевченка?», конкурсами малюнків до творів Шевченка, виконанням пісень на слова Т.Г.Шевченка на базі Бочковецького НВК, проведенням науково-практичної конференції щодо значення творчості Шевченка у розвитку і становленні української мови в Колінковецькому  ЗНЗ, літературними вікторинами та виставками ілюстрацій до творів Тараса Шевченка.

Практично в усіх районах в ці дні за участі громадськості та представників влади відбулися урочистості, серед яких - покладання квітів та вінків до пам'ятника Тарасу Шевченку, та святкові концерти.

-