Відбулось збільшення експорту буковинських товарів до країн ЄС

13.06.2018 | 09:20
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

«Майже на 90% відбулось зростання експорту товарів суб’єктами господарювання області (по Україні даний показник зростання експортних операцій становить лише 10,3%). За відповідний період обсяг експорту товарів становив 51,6 млн. дол. США, імпорту  товарів – 29,1 млн. дол. США», - відзначив директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктор Подорожний під час прес-конференції.

Таким чином, сальдо зовнішньоторговельного балансу було позитивним і становило 22,5 млн. дол. США (по Україні – негативне).

Віктор Подорожний також повідомив, що обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив  39,3 млн. дол. США (76,0% від загального експорту області) та зріс проти відповідного періоду 2017 року у 2,4 рази. Питома вага експорту до інших країн склала 24,0%, обсяг експорту дорівнював 12,4 млн. дол. США.

 Відбулось значне збільшення експорту буковинських товарів до країн ЄС: торік показник складав 18 млн. дол. США , цьогоріч 39,3 млн. дол. США відповідно, - це майже у 2,4 рази більше, порівняно з минулим роком.

Щодо товарної структури, суб’єкти господарювання краю найбільше експортують продукти рослинного походження, вироби з деревини, текстильні матеріали та вироби.

«Це свідчить про те, що суб’єкти господарювання експортують вироблену на Буковині готову продукцію, в яку було додано додаткову вартість, а це, відповідно, сплата податків і надходження до місцевих бюджетів», - проаналізував посадовець.

-