Відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва

17.03.2017 | 17:44
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

17 березня 2017 року під головуванням директора Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації Ігоря Сідляра відбулось засідання обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

На засіданні обговорено питання децентралізації повноважень з надання адміністративних послуг Державної міграційної служби, визначених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р (зі змінами від 30.09.2015 №1031-р) та звіт про стан виконання Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Чернівецькій області за 2015-2016 роки.

У засіданні обласної Координаційної ради взяли участь керівники центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів Чернівецької та Новодністровської міських рад, керівники об’єднаних територіальних громад, в яких утворено ЦНАПи,  члени обласної Координаційної ради, представник Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області.

Децентралізація адміністративних послуг, підвищення якості їх надання, а також подальший розвиток мережі ЦНАП є пріоритетними напрямками реформування системи надання адміністративних послуг в Україні.

Не дивлячись на прийняті у 2015 і 2016 роках доручення Прем’єр-міністра України щодо передачі ЦНАПам необхідного обладнання для надання відповідних послуг, наразі позиція ДМС України полягає у тому, дане обладнання має бути придбане за кошти органів, які утворили ЦНАП.

Тому на засіданні обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва обговорювалось питання щодо можливості придбання  районними державними адміністраціями, виконавчим комітетам Чернівецької та Новодністровської міських рад, об’єднаними територіальним громадами, в яких створено ЦНАПи, обладнання для надання адміністративних послуг ДМС.

 Відповідно до затвердженого порядку денного, а також на виконання розпорядження обласної державної адміністрації від 06.01.2017 №4-р «Про затвердження орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю у 2017 році», на засіданні обласної Координаційної ради з питань розвитку підприємництва розглянуто Звіт про виконання Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Чернівецькій області за 2015-2016 роки.

Як повідомив заступник директора-начальник управління з питань промислової, регуляторної політики та розвитку підприємництва Департаменту економічного розвитку обласної державної адміністрації В.Дунаєвський,виконання Заходів програми спрямовувалось на створення сприятливих умов для започаткування та ефективного провадження підприємницької діяльності, спрощення процедури видачі документів дозвільного характеру суб’єктам підприємництва, підвищення ефективності роботи Центрів надання адміністративних послуг, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, усунення перешкод для розвитку підприємницької діяльності.

На виконання заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва у Чернівецькій області на 2015-2016 роки в обласному бюджеті передбачались кошти у сумі 300 тис.грн., у тому числі 100 тис.грн. у 2015 році, 200 тис.грн. – у 2016 році.

Як зазначалося на нараді, заходи з розвитку малого і середнього підприємництва в області виконано. З 51 заходу, передбачених у Програмі, виконано або частково виконано – 44, не виконано – 7, які потребували значного фінансового забезпечення коштів обласного бюджету та власних коштів фінансово-кредитних установ, суб’єктів господарювання.

За результатами засідання обласної Координаційної ради прийнято  відповідні протокольні рішення. 

-