Відбулось перше засідання Робочої групи з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при ОДА

10.07.2018 | 18:15
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

10 липня голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук провів перше засідання робочої групи з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при ОДА.

«Створення такої робочої групи покликане налагодити діалог між органами влади краю та інститутами громадянського суспільства, зокрема, засобами масової інформації у питанні захисту діяльності журналістів та дотримання законодавства та європейських стандартів у сфері свободи слова», - наголосив голова облдержадміністрації у вступному слові. – «Переконаний, що спільно ми зможемо напрацювати узгоджені пропозиції та першочергові заходи, спрямовані на захист прав журналістів та забезпечення миру, спокою та стабільності у нашому краї».

До складу робочої групи входять представнки влади, силових структур, журналісти краю, представники громадськості та профспілок.

Перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк наголосив на важливості збереження постійної взаємної комунікації між органом влади, журналістською спільнотою, та кінцевим споживачем інформації – громадянином, а також на продовженні роботи над системою вироблення механізму протидії фейковій інформації.

Голова Чернівецької обласної організації Спілки журналістів України Володимир Бобер зауважив, що створення Робочої групи є досить актуальне, адже саме на такому майданчику є можливість вирішення питань перешкоджання журналістській діяльності: «Для журналістів важливим є право на професію, аби ніхто не перешкоджав їм у роботі, аби не ламали, не били камери, своєчасне надання інформації на запити, коли це потрібно». 

Начальник відділу інформаційної діяльності облдержадміністрації Оксана Білек проінформувала про забезпечення обласною державною адміністрацією вимог законів України сфері свободи слова, вільного функціонування засобів масової інформації і професійної діяльності та про стан свободи слова в Чернівецькій області у першому півріччі 2018 року.

«Чернівецька обласна державна адміністрація неухильно дотримується вимог законів України, європейських стандартів у сфері свободи слова, вільного функціонування засобів масової інформації і професійної діяльності журналістів, публічної інформації та доступу до неї. З метою вільного доступу до інформації про діяльність обласної виконавчої влади актуальним контентом наповнюється офіційний веб-портал обласної державної адміністрації та сторінка в соціальній мережі «Facebook». Нині триває робота над розробкою нового веб-сайту обласної державної адміністрації, котрий буде адаптований для користувачів з вадами слуху та зору, котрий поки працює в тестовому режимі, - повідомила посадовець. – Хочу також підкреслити, що при розгляді відділом інформаційної діяльності ОДА запитів від ЗМІ у жодному випадку порядок та строки їх розгляду не порушено».

Під час засідання членами робочої групи зосереджено увагу на необхідності ширшого висвітлення на обласному рівні інформації про відзначення у Чернівецькій області 100-річчя з дня проведення Буковинського народного віча - важливої для історії державотворення всієї України дати, яку цьогоріч відзначає Буковина.

Відтак, за підсумками засідання Олександр Фищук закликав учасників Робочої групи надавати пропозиції щодо формування питань порядку денного на наступне засідання робочої групи, а також планів роботи Групи на другу половину 2018 року.

-