Василь Гостюк взяв участь у нараді з актуальних питань децентралізації, реформування місцевого самоврядування та забезпечення регіонального розвитку

12.02.2018 | 17:55
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

9 лютого 2018 року заступник голови обласної державної адміністрації Василь Гостюк взяв участь у нараді з актуальних питань децентралізації, реформування місцевого самоврядування та забезпечення регіонального розвитку під головуванням Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

У ході наради відбулося обговорення питань відбору та формування переліків проектів, які фінансуватимуться у 2018 році за рахунок коштів державного бюджету, головним розпорядником яких визначено Мінрегіон.

Зокрема, розглядалось питання фінансування з державного фонду регіонального розвитку, виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості,  бюджетної програми щодо будівництва футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України та бюджетної програми секторальної підтримки Європейського Союзу в Україні.Міністром наголошено, що на 2018 рік регіони отримали суттєву державну фінансову підтримку:  ДФРР – 6 млрд. грн., субвенція на сільську медицину – 5 млрд. грн, субвенція на розвиток інфраструктури ОТГ – 1,9 млрд. грн., освітня субвенція на Нову українську школу – 1 млрд. грн., програма «Шкільні автобуси» — 900 млн.  грн., будівництво футбольних полів – 370 млн. грн., субвенція на соціально-економічний розвиток – 5 млрд. грн.Акцентовано, що першочергово потрібно завершити реалізацію всіх проектів, розпочатих в попередні періоди, зокрема це: дитячі садочки, нові опорні школи, лікарні, амбулаторії, центри надання адміністративних послуг, центри безпеки, місцеві дороги тощо. Це ті проекти, що фінансуються за рахунок державних програм та бюджетних коштів, переданих місцевомусамоврядуванню.

Слід відмітити, що у Чернівецькій області за 2015-2017 роки з державного фонду регіонального розвитку профінансовано реалізацію 41 інвестиційногопроектуна суму майже 244  млн. грн. (7 проектів у сфері житлово-комунального господарства, 15–в освіті, 2–соціальний захист, 12–медицина, 4–спортивних).

Минулого року в області реалізовувалось 23 проекти на суму 98 млн. 700 тис. грн., які освоєно на 99,5%. Чернівецька область за обсягом освоєних коштів – 2-га в Україні.

Загалом,у 2017 роціздано в експлуатацію 15 об’єктів на суму 49,8 млн. грн. (6-е місце по Україні).

Запланований обсяг фінансування з ДФРР у 2018 році для Чернівецької області складає 167591,098 тис. грн.

-