В Україні проваджується електронна система сплати за комунальні послуги

20.03.2017 | 17:21
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Як інформують в управлінні житлово-комунального господарства облдержадміністрації, у сфері житлово-комунального господарства України впроваджується нововведення в частині сплати за комунальні послуги, тобто готується єдина електронна система спрощеної сплати за цей вид платежу.

На Буковині вона працює в окремих банках, але поки що переважна більшість населення платить за комунальні послуги по-старому – готівкою до каси. 

Насамперед, система потребує розробки єдиної форми е-квитанцій для оплати комунальних послуг. Тоді схема розрахунків зведеться до мінімуму: постачальник послуги формує платіжку і передає до банку, де у його клієнта-споживача відкритий рахунок. Банк повідомляє клієнта (за допомогою смс-повідомлення або електронною поштою) про відповідну нараховану суму за місяць на комунальні послуги, і потребує дозволу списати кошти з його рахунку. Якщо клієнт підтверджує оплату, гроші списуються.

Переваги такого способу для громадянина – можливість заплатити за "комуналку" цілодобово, в будь-який день тижня, без черг, заповнення квитанцій. Очікується, що комісію за свою роботу банки не братимуть. Так можна буде оплачувати не тільки комунальні послуги, а й інтернет, телебачення, погашати кредити тощо.

             

-