В області проводиться комплекс заходів щодо попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах у весняно-літній період 2018 року

15.05.2018 | 18:50
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Сьогодні, 15 травня, в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк підписав розпорядження №431-р «Про попередження виникнення нещасних випадків і надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Чернівецької області у весняно-літній період 2018 року».

Згідно документу, з метою запобігання загибелі людей на водних об’єктах області у весняно-літній період 2018 року районним державним адміністраціям доручено, виконавчим комітетам Чернівецької та Новодністровської міських рад рекомендовано перевірити до 25 травня 2018 року наявність угод оренди водних об’єктів, які використовуються для відпочинку громадян, розміщення прокатних пунктів, кафе, барів та ресторанів. В угодах обов’язково передбачити відповідальність орендарів за дотримання законодавства України щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах області.

Передбачено, що міськими, сільськими, селищними радами та об’єднаними територіальними громадами буде створено позаштатні рятувальні команди з числа підготовлених місцевих жителів відповідно до розділу IIIПравил охорони життя людей на водних об’єктах України, які мають власні плаваючі засоби, та розроблено графіки їх чергування.

Відповідно до зазначеного розпорядження, до 30 травня 2018 року керівники підприємств, установ та організацій, які мають і використовують плаваючі засоби, повинні провести їх щорічний технічний огляд.

Райдержадміністраціями, виконкомами Чернівецької та Новодністровської міських рад буде вжито заходів щодо обладнання і утримання рятувальних постів, забезпечення їх приміщеннями та рятувальними засобами за рахунок підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які використовують водні об’єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, та зобов’язано організаторів масових заходів, які відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні у визначеному місці, забезпечити їх безпеку відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

Також згідно документу водолазами Управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області до 30 травня 2018 року буде проведено обстеження дна акваторії водних об’єктів, відведених для купання людей, і очищення від сторонніх предметів, у межах області.

Протягом травня-червня поточного року буде обстежено місця масового відпочинку на воді визначених райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування водогосподарських об’єктів, у тому числі водних об’єктів, які не визначені місцевими органами виконавчої влади як місця масового відпочинку на водних об’єктах.

-