У 2016 році в області на 822,3 млн. грн. зросло фінансування бюджетної сфери

20.03.2017 | 15:05
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Про виконання обласного бюджету за 2016 рік йшлося сьогодні, 20 березня, під час прес-конференції директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Анжели Дякової.

За словами посадовця, за 2016 рік до обласного бюджету надійшло 3 868 млн. грн. «До загального і спеціального фондів обласного бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) за 2016 рік надійшло 699,6 млн. грн., що на 289,8 млн. грн. або в 1,7 рази більше надходжень 2015 року», - зазначила Анжела Дякова.

Аналізуючи структуру доходів загального фонду обласного бюджету за минулий рік, акцентовано, що найбільш питому вагу займає податок на доходи фізичних осіб - 183, 2 млн. грн., другий за обсягом вид доходів – плата за розміщення вільних коштів на депозитних рахунках в установах банків – 24,6 млн. грн., третє місце займає рентна плата за використання природних ресурсів – 18, 9 млн. грн.

Також посадовець повідомила, що минулоріч на утримання бюджетних установ краю з обласного бюджету було виділено 3 673,9 млн. грн. Найбільше коштів було спрямовано (без врахування субвенцій районам) на утримання закладів охорони здоров'я – 532,7 млн. грн.; освіти – 260,9 млн. грн.; соціального захисту та соціального забезпечення населення – 86,9 млн. грн.; культури і мистецтва – 48,8 млн. грн.

Директор Департаменту фінансів обласної державної адміністрації наголосила, що за рахунок перевиконання планових показників доходної частини обласного бюджету, отримання субвенцій з державного бюджету забезпечено зростання видатків на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист населення, ремонт доріг, надання дотацій і субвенції районам, порівняно з затвердженими показниками, на 822,3 млн. грн.

Завдяки цьому вдалось покращити матеріально-технічну базу закладів освіти (в тому числі шляхом співфінансування придбати 12 шкільних автобусів), закупити медичне обладнання та провести ремонтні роботи в установах охорони здоров’я на понад 30 млн. грн., покращити фінансове забезпечення установ культури та соціального захисту населення.

Зокрема, в рамках видатків на сферу охорони здоров’я було забезпечено фінансування хворих в рамках обласної програми «Трансплантологія» (2 млн. грн.), та регіональної програми профілактики, діагностики та лікування вірусного гепатиту (1,4 млн. грн.).

Крім того, за рахунок коштів з державного бюджету, наданих Чернівецькій області нарозвиток соціальної інфраструктуриу 2016 роців сумі понад 200 млн. грн., булозавершено реконструкцію приміщення онкологічного диспансеру з добудовою патолого-анатомічного корпусу; будівництво бальнеологічного відділення обласного центру медико-соціальної реабілітації дітей; добудову навчального корпусу школи у с. Мошанець; будівництво другої нитки водогону смт Лужани - м. Кіцмань, капітальний ремонт та закупівлю спецтехніки та обладнання для міжнародного аеропорту “Чернівці”. Продовжено роботи з будівництва загальноосвітніх шкіл, реконструкції закладів охорони здоров'я, психоневрологічного будинку-інтернату, мереж водопостачання, каналізаційного колектору, будівництва дошкільного навчального закладу тощо.

З повною інформацією щодо підсумків виконання обласного бюджету за 2016 рік можна ознайомитись за посиланням.

 

 

-