Стартує Програма інноваційних ваучерів

17.03.2017 | 17:42
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Інноваційні Ваучери – фінансовий інструмент, що дозволяє українським компаніям фінансувати впровадження кліматичних інновацій. Інноваційними Ваучерами можуть користуватись різні компанії – від розробників кліматичних технологій до тих, хто прагне їх використати для скорочення свого впливу на довкілля чи скорочення витрат енергії.

Конкурс

Компанії, що хочуть отримати фінансування для своїх проектів через Інноваційні Ваучери подають свої проекти на конкурс. Проекти оцінюються експертами програми і найкращі проекти отримують фінансову підтримку. Деталі з приводу умов конкурсу, правил участі в ньому та конкурсні форми будуть оприлюднені незабаром – 28 березня 2017 року на сайті Програмиhttp://innovoucher.com.ua/.

Мета програми

Програма Інноваційних ваучерів спрямована на розвиток українських компаній, що працюють на ринку кліматичних технологій. І хоча останній в Україні лише зароджується, на глобальному рівні гравці цих ринків отримують трильйони доларів інвестицій щороку.

За допомогою Програми Інноваційних Ваучерів ЄБРР хоче підтримати українські компанії, покращити умови для розвитку та впровадження кліматичних технологій. Інноваційні Ваучери – інструмент запускута розвитку швидкозростаючого та значного за обсягами ринку в Україні.

Фінансування Інноваційних Ваучерів

Програму Інноваційних Ваучерів в Україні спонсорує Європейський Банк Реконструкцій і Розвитку (ЄБРР) та його Центр фінансування трансферу технологій зі зміни клімату (FINTECC(FinanceandTechnologyTransferCentreforClimateChange)) за фінансової підтримки EUNeighborghoodFacility. ГО Greencubator.

Що пропонує Програма

Розробникам технологій, інноваторам, тим, хто хоче розумніше використовувати ресурси, пропонуютьсяІнноваційні Ваучери – кошти на втілення їх проектів в життя. Ці кошти не є позикою чи кредитом, а радше – інвестицією у бізнес. Програмапропонує інноваційні ваучери двох категорій:

Ваучер до EUR 20 000

Більшість компаній, що переможуть у конкурсі, отримають Інноваційні Ваучери із середньою сумою фінансової підтримки з боку ЄБРР у розмірі до EUR20 000.

“Мегаваучери” до EUR 50 000

Для компаній, із проектами, що мають потенціал стати проривними, що на цілі рівні випереджують своїх конкурентів, пропонується5 мега-ваучерів розміром до EUR 50 000. Такі проекти мають продемонструвати потенціал та спроможність отримати значні результати в плані впровадження кліматичних інновацій.

Принцип співфінансування

Найкращі бізнесові ідеї – це ті, в які бізнес сам готовий вкладати кошти, адже готовність інвестувати – якісний маркер переконаності у тому, що проект є “живим” і дасть результати. Саме тому Інноваційні Ваучери покладаються на принцип співфінансування – вони покривають більшу частину витрат на впровадження кліматичних інновацій, в той час як компанія, що отримує Інноваційний Ваучер, також здійснює частину необхідних інвестицій.

Кліматичні технології

В рамках програми Інноваційних Ваучерів кліматичними технологіями вважаються будь-які технології, котрі:

·                    Зменшують використання викопного палива і економлять енергію

·                    Збільшують рівень використання відновлюваних джерел енергії

·                    Знижують викиди закису азоту або метану від сільськогосподарських процесів

·                    Полегшують адаптацію до змін клімату

·                    Іншим чином зменшують викиди парникових газів.

Такі технології можуть бути дуже різними – від ІТ-розробок, що зменшують використання енергії до обладнання, що дозволяє ефективніше використання ресурсів.

За додатковою інформацією можете звертатисядо Катерини Самотескул e‑mail: katya@greencubator.info.

Про це повідомляє управління міжнародного співробітництва та інвестицій обласної державної адміністрації.

-