Реформа медичної галузі триває: Клішковецький центр первинної медико-санітарної допомоги набув статусу комунального неприбуткового підприємства

12.06.2018 | 17:00
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Сьогодні, 12 червня, на Хотинщині - у селі Клішківці відкрили комунальне некомерційне підприємство «Клішковецький центр первинної медико-санітарної допомоги Клішковецької сільської ради».

Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук, звертаючись до присутніх, наголосив, що Клішківецький ЦПМСД - одним з перших в області став комунальним  некомерційним підприємством.

«Головною метою реформування сучасної медицини є покращення стану здоров’я населення за рахунок удосконалення якості та доступності медичної допомоги. Важливим кроком є кардинальна зміна системи фінансування медицини, яка розпочинається з первинного рівня. Наразі перед колективом Центру первинної медико-санітарної допомоги постає питання закінчення ефективної кампанії з підписання декларацій між пацієнтами і сімейними лікарями у рамках медичної реформи. Саме «первинка» першою має відчути зміни в оплаті праці лікарів».

Олександр Фищук зазначив, що медична реформа вимагає від   медиків сучасних підходів  до роботи у новому форматі,  зокрема, опановувати нові технології,  телемедицину,  а також  систему електронного обліку пацієнтів - формування електронних реєстрів та картки пацієнта і запровадження обміну даними з медичними установами вторинного рівня.

Довідково. Відповідно до  Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я» та Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я України 34-та сесія VII скликання прийняла рішення №384/34/2018 «Про припинення діяльності Клішковецького ЦПМСД у зв’язку з реорганізацією шляхом перетворення з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство Клішковецький центр первинної медико-санітарної допомоги Клішковецької сільської ради», затверджений статут КПП, передавальні акти.

Підприємство зареєстроване в системі E-Health, робочі місця лікарів обладнані комп’ютерною технікою та принтерами, підписано договір з MIC «Helsi», а також укладений договір з Національною службою здоров’я України від 01 червня 2018 року.

Станом на 08 червня 2018 року підписано декларацій з населенням - 4500, що становить близько 60% від загальної кількості.

-