Президентом України підписано Закон України щодо добровільного приєднання територіальних громад

20.03.2017 | 13:14
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

17 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад (законопроект №4772). Закон дає змогу суттєво пришвидшити формування спроможного базового рівня місцевого самоврядування, бо значно спрощує процедуру приєднання до діючої об’єднаної громади.

Новий закон передбачає, що голову ОТГ в ході приєднання не переобирають, вибори депутатів проводяться не в усій об’єднаній громаді, а лише на приєднаній території. При цьому, голова приєднаної громади гарантовано отримує повноваження старости і стає членом виконкому ОТГ.

За спрощеною процедурою до ОТГ, яка визнана КМУ спроможною може приєднуватися громада, яка має з нею спільну межу і за перспективним планом формування територій громад області відноситься до цього об’єднання. Також ініціатором об’єднання громад, можуть бути голова, депутати чи жителі як ОТГ, так і приєднуваної громади.

Закон України №4772 опубліковано у газеті Верховної Ради «Голос України» і вважається таким, що офіційно набрав чинності.

-