Олександр Фищук: заклади культури повинні ефективно працювати на користь громади

12.03.2018 | 16:37
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

Підсумки роботи  галузі «Культура» у 2017 році та завдання на найближчу перспективу обговорено під час сьогоднішньої апаратної наради, яку провів голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук.

Як поінформувала Віра Китайгородська, галузь культури Чернівецької області представлена цілісною мережею закладів та установ, серед яких – 387  клубних закладів, 396 бібліотек, 47 шкіл естетичного виховання, 50 установок кіно, 145 музеїв, 2 парки культури і відпочинку, 2 обласних театри, обласна філармонія та зал органної і камерної музики, обласне училище мистецтв ім. С. Воробкевича, учбово-методичний центр культури Буковини, обласне комунальне підприємство «Кіновідеопрокат», обласний центр з питань культурної спадщини. 

«На утримання галузі культури у 2017 році залучено кошти у сумі 344323,4 тис. грн., у тому числі: з обласного бюджету - 95030,4 тис. грн., кошти міських, районних, селищних та сільських бюджетів – 180231,3 тис. грн., кошти ОТГ - 33106,9 тис. грн. та власні надходження – 35954,8 тис. грн», - повідомила начальник управління культури облдержадміністрації. 

За її словами, позитивною тенденцією у сфері культури є збільшення надходжень від надання платних послуг населенню, залучення додаткових джерел фінансування.

Всього установами культури і мистецтва області надано платних послуг на суму 35954,8 тис. грн., що на 5657,3 тис. грн.  (або на  19%) більше, порівняно з минулим роком.

Також під час виступу посадовець розповіла про основні культурно-мистецькі заходи, проведені на теренах області протягом 2017 року, спрямовані на збереження, розвиток та популяризацію культурної спадщини краю, відзначення державних свят, пам’ятних та ювілейних дат.

Зокрема, вона акцентувала, що торік на Буковині збільшилась кількість проведених фестивалів та свят, у яких взяли участь як колективи з різних міст України, так і іноземні гості: «Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі», міжнародний фестиваль юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини», Всеукраїнський кінофестиваль «Іванова Переберія» та обласний фестиваль творчості «На гостини до Івана», обласний фестиваль «БукФест»,  обласний благодійний фестиваль народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями, Регіональний фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини» та фестиваль класичної музики «Буковинський листопад», обласні фольклорно-етнографічні свята «Від Різдва Христового до Йордану», «Христос Воскрес! Воскресне Україна!» та «Осінь весільна», котрі пройшли в області з великим успіхом».

Зокрема, знаковим стало запровадження відзнаки «Відкриття року» у галузі культури і вже у 2017 році визначено 7 номінантів.

Разом з тим, Віра Китайгородська повідомила, що наразі в рамках реформи децентралізації, котра триває в Україні, існує необхідність у затвердженні на державному рівні мінімальних стандартів забезпечення населення культурними послугами. Це, зокрема, дозволить в подальшому врегулювати питання передачі закладів культури у власність ОТГ.

Начальник управління культури облдержадміністрації висловила вдячність голові обласної державної адміністрації Олександру Фищуку за увагу до культурної сфери краю, допомогу та сприяння у повноцінному функціонуванні закладів культури та мистецтв області, значне збільшення видатків на їх утримання.

Підсумовуючи виступ керівника управління культури облдержадміністрації, Олександр Фищук наголосив, що заклади культури повинні ефективно працювати на користь громади з абсолютною віддачею: «Чернівецька область має значний культурний потенціал, славні культурні традиції та звичаї, котрі потребують збереження та примноження. Тож галузь культури, зокрема, потребує значної уваги. На сьогодні культурні заклади мають стати центром дозвілля і культурного розвитку як молоді, так і людей старшого покоління».
З інфографіками щодо підсумків роботи  галузі «Культура» у 2017 році та завдань на найближчу перспективу можна ознайомитися нижче.

-