Михайло Павлюк висловив сподівання на подальшу підтримку проекту «Партнерство з містами України» у співпраці Чернівецької області та округу Швабія

15.05.2018 | 17:38
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

15 травня в.о. голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк спільно з директором Департаменту соціального захисту населення Віталієм Савкіним та начальником управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Ганною Жебчук зустрівся з представниками проекту «Партнерства з містами України» Артемом Садомовим, Тамарою Колісниченко, Михайлом Гамалієм, Валентиною Гнасюк-Терлецькою та Ольгою Демидовою.

Обговорено співпрацю Чернівецької області (Україна) з округом Швабія (Федеративна Республіка Німеччина), а також стан реалізації спільного українсько-німецького проекту на тему «Інклюзія», котрий фінансується через Пакет швидкого запуску проекту «Партнерство з містами України».

Михайло Павлюк привітав представників делегації проекту на Буковині, висловив повагу всій команді проекту «Партнерства з містами України» та подякував їм за те, що наша область стала учасником проекту завдяки тісному партнерському співробітництву між Чернівецькою областю та округом Швабія.

«Так,ж ще в 1997 році між Чернівецькою областю (Україна), Сучавським повітом (Румунія) та округом Швабія (ФРН) було підписано Меморандум про партнерство, який був покликаний юридично оформити дружні взаємини між регіонами. Також варто згадати Спільну заяву «Чотири регіони для Європи» між округом Швабія (Німеччина), Сучавським повітом (Румунія), департаментом Майєнн (Франція) та Чернівецькою областю (Україна), яка була підписана 2000 року», - зазначив в.о. голови облдержадміністрації.

Він також наголосив, що з 2012 по 2015 роки в рамках реалізації згаданого проекту  було проведено переоснащення відділення хронічного гемодіалізу («штучної нирки») у Чернівцях на базі обласної клінічної лікарні та поставлено німецькою стороною 21 апарат для гемодіалізу та нову систему підготовки води, що забезпечило можливість безперебійного функціонування відділення та дозволяє нині надавати якісну медичну допомогу 95 -100 хворим на хронічну ниркову недостатність у Чернівецькій області.

«Особливо важливою для нас є співпраця заради зростання людського потенціалу через постійний обмін досвідом та знаннями для фахівців медичних, освітніх та соціальних установ, закладів для дітей з особливими потребами, запровадження низки спільних проектів в цих галузях на рівні комунальних установ», - акцентував Михайло Павлюк. – Зокрема, з 2007 року Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2 для слабочуючих дітей налагодила співпрацію з Аугсбурзьким центром підтримки дітей та юнацтва з вадами слуху. Також прикметно, що вже два роки поспіль запровадження європейських стандартів з реабілітації осіб з інвалідністю Буковинським обласним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Особлива дитина» здійснюється у співпраці з колегами з округу Швабія, міст Сучава та Гура-Гуморулуй.

«Ми розуміємо, що на сьогодні ще не всі резерви задіяні у співпраці Чернівецької області та округу Швабія, проте сподіваємось, що сьогоднішня зустріч та подальша підтримка з боку проекту «Партнерство з містами України» надасть додатковий імпульс у наших стосунках, адже Буковина зацікавлена у подальшому розвитку такого співробітництва», - підсумував зустріч Михайло Павлюк.

Представники проекту «Партнерства з містами України» подякували обласній державній адміністрації та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації за чітке дотримання домовленостей та висловили свою готовність до співпраці.

-