Засідання обласної робочої групи з питань моніторингу урожайності сільськогосподарських культур та плодів в агроформуваннях області


  • 12/10/2018
Засідання обласної робочої групи з питань моніторингу урожайності сільськогосподарських культур та плодів в агроформуваннях області

Чергове засідання обласної робочої групи з питань моніторингу урожайності сільськогосподарських культур та плодів в агроформуваннях області, ефективності використання земель сільськогосподарського призначення, трудових відносин між суб’єктами господарювання та повноти сплати податків до бюджетів всіх рівнів відбулось 09 жовтня 2018 року в Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації. 

Члени обласної робочої групи доповіли про виконання ними доручень, наданих за підсумками попереднього засідання, яке відбулось 14 вересня поточного року та обговорили низку інших питань. Зокрема, заслухали результати проведеного аналізу зібраних площ, валового збору та очікуваної і фактичної урожайності ранніх сільськогосподарських культур в сільськогосподарських підприємствах області. В результаті порівняльного аналізу встановлено, що згідно статистичних даних, фактична урожайність ранніх зернових та зернобобових сільськогосподарських культур є вища на 2,3 ц/га за прогнозовану і склала 43,5 ц/га. Відповідно, фактично валове виробництво ранніх зернових та зернобобових культур зросло на 7,6% або на 11,2 тис.тонн, порівняно до очікуваного, і склало 158,7 тис.тонн. Також відзначено збільшення на 4,1 ц/га до прогнозованого, урожайності озимого ріпаку, яка фактично склала 28,4 ц/га та, відповідно, збільшення його валу на 3,2 тис.тонн або на 12,3% (фактично намолочено – 29,07 тис.тонн).

В розрізі окремих господарств області встановлено значні відхилення фактичної урожайності до очікуваної, як в сторону збільшення, так і зменшення, причиною чого є попередньо надані суб’єктами господарювання неправдиві дані та втрати через погодні умови, які склались під час збору врожаю (дощі), що не дозволило їм своєчасно завершити збиральні роботи.

Щодо очікуваної урожайності основних пізніх сільськогосподарських культур (кукурудзи на зерно, сої,  соняшнику) та плодових культур (яблунь) в сільськогосподарських підприємствах області проінформував заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Богдан Бойчук. За попередніми розрахунками, у поточному році, урожайність окремих пізніх сільгоспкультур та яблук очікується дещо вища порівняно з минулим роком, зокрема, в середньому по області прогнозована урожайність кукурудзи на зерно склала 69,5 ц/га (+12,1 ц/га до рівня 2017 року), сої – 23,6 ц/га (+5,8 ц/га), соняшнику – 25,2 ц/га (-1,1 ц/га) та яблук – 172,5 ц/га (+26,7 ц/га). Із врахуванням посівних площ та відповідної урожайності прогнозується зростання валового виробництва сої майже на 10 тис.тонн, соняшнику – більш як на 2 тис.тонни  та яблук – на 6,6 тис.тонн.

В ході засідання також заслухано інформацію про результати проведених перевірок сільськогосподарських підприємств області, в тому числі садівничих господарств, на предмет легалізації найманої праці та дотримання законодавства про працю та інших нормативно-правових актів.

З початку року проведено 22 інспекційних відвідувань на 20 підприємствах сільськогосподарської галузі. У господарствах, де виявлено порушення трудового законодавства, накладено штрафні санкції та притягнуто їх до адмінвідповідальності. Також, в результаті перевірок, на одному підприємстві укладено 67 трудових угод з найманими працівниками замість цивільно-правових, та ще на одному виявлено 12 неналежно оформлених працівників. Інспекторами праці запропоновано роботодавцям до 01.10.18 добровільно укладати з працівниками трудові угоди. Робота в даному напрямку продовжується.

Також під час засідання повідомлено, що продовжується робота щодо уточнення площі багаторічних насаджень (садів) у всіх категоріях господарств області. Зокрема, упродовж І-ІІІ кварталу проведено 13 перевірок на предмет дотримання вимог земельного законодавства під час використання земельних ділянок, наданих для ведення сільськогосподарського виробництва (угіддя – рілля) для вирощування багаторічних насаджень, з яких виявлено 11 порушень у Заставнівському, Сокирянському та Сторожинецькому районах на площі 47,17 га, і до порушників вжито заходи адмінвпливу за ст. 55 кодексу України про адміністративні порушення та направлено повідомлення про надання ними роз’яснень.

 

Коментарі