Співробітництво територіальних громад – як ефективний інструмент покращення якості надання послуг


  • 12/10/2018
Співробітництво територіальних громад – як ефективний інструмент покращення якості надання послуг

Співробітництво громад є одним із прогресивних механізмів територіального розвитку, який застосовується в Україні відповідно до норм Конституції України (ч. 3 ст. 142) та Закону України «Про співробітництво територіальних громад» (від 17.06.2014 р.). Цей механізм дає можливість громадам об’єднуватися на договірних засадах та вирішувати спільні проблеми. Загалом, закон передбачає п’ять форм співпраці: передачу повноважень одному із суб’єктів співробітництва, реалізацію спільних проектів; спільне фінансування комунальних підприємств установ, організацій; створення спільних комунальних підприємств, установ, організацій, а також утворення спільних органів управління.

На шляху до укладення договору про міжмуніципальне співробітництво й Мамаївська ОТГ Чернівецької області, яка 29 серпня 2018 року підписала меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з Коблевською ОТГ  Миколаївської області про формування ефективного державно-приватного партнерства у сфері туризму, екології та забезпечення реалізації на території  Чернівецької та Миколаївської областей розвитку і організації дитячого оздоровчого відпочинку. Проектом передбачено залучення громад п’яти областей України – Чернівецької, Івано-Франківської, Миколаївської, Донецької та Полтавської. Від кожної з областей делеговано представників до робочої групи, яка на цей час напрацьовує можливості реалізації проекту у сфері освітніх послуг.

Головний зміст співробітництва полягає у тому, що його необхідно розглядати як ефективний інструмент покращення якості надання послуг та удосконалення менеджменту органів місцевого самоврядування. З цією метою територіальні громади на договірній основі об’єднують свої зусилля та ресурси для вирішення існуючих проблем власного розвитку. Кінцевою метою співробітництва має бути підвищення якості життя членів громади. Співробітництво є характерним для децентралізованої територіальної адміністративної системи, сутність якого полягає у наступному: чим вищою є ступінь автономії громад, тим більші мають вони можливості до співпраці з іншими зацікавленими територіальними громадами.

Коментарі