Представниками облдержадміністрації надано методичні рекомендації щодо впровадження секторальної децентралізації під час наради у Кельменецькій РДА


  • 11/10/2018
Представниками облдержадміністрації надано методичні рекомендації щодо впровадження секторальної децентралізації під час наради у Кельменецькій РДА

Сьогодні, 11 жовтня, з метою виконання Плану дій із активізації впровадження реформи місцевого самоврядування в Кельменецькому районі Чернівецькій області, проведено нараду у Кельменецькій районній державній адміністрації з метою надання працівниками обласної державної адміністрації, експертами ЧВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» методичних консультацій з питань впровадження медичної, освітньої реформ, обговорення новацій в земельному законодавстві. У зазначеній нараді взяли участь голова Кельменецької райдержадміністрації Віталій Швець, представники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, а саме директор Департаменту освіти і науки Оксана Палійчук,  заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Лесюк, головний спеціаліст відділу з питань децентралізації управління з питань децентралізації та розвитку місцевого самоврядування Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Денис Євсєєв, директор Чернівецького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Тетяна Татарчук та експерти Вікторія Чебан, Віктор Лащак та Роман Романко.

У ході наради заступник директора Департаменту охорони поінформовано про стан впровадження медичної реформи у Кельменецькому районі, подальше реформування моделі фінансування медичних установ, окрему увагу приділено укладанню договорів із сімейними лікарями. Також, обговорено завдання щодо забезпечення на місцевому рівні виконання всіх заходів у процесі впровадження медичної реформи.

Важливим стало обговорення освітньої реформи, під час якого зазначено, що на впровадження змін в системі освіти у Чернівецькій області в 2018 році уряд виділив 69,4 млн. грн., з яких 35,7 млн. грн. складають  кошти передбачені держбюджетом на підтримку НУШ та 33,7 кошти нерозподілених  видатків освітньої субвенції Донецької та Луганської областей. Директором Департаменту освіти і науки облдержадміністрації відзначено необхідність дотримуватись нових підходів до безпекових рівнів, енергоефективності, внутрішнього мотивуючого дизайну, інклюзивності і безбар’єрності, сучасного обладнання під час впровадження Нового освітнього простору. Зміна державних стандартів, програм, системи управління забезпечить реалізацію проекту «Нової української школи», а оптимізація навчальних закладів у Кельменецькому районі дозволить забезпечити належне функціонування освітніх закладів, надання якісних освітніх послуг та економії фінансових ресурсів.

Фахівцями надано роз’яснення щодо передачі земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, що визначено державою як стимул до добровільного об’єднання територіальних громад. Учасників наради поінформовано щодо змін до Податкового Кодексу в частині ст.273, відповідно до якої передбачається оподаткування земельним податком лісових земель. Зміни набули чинності з 15.08.2018 року. Також, повідомлено про запровадження децентралізації управління в сфері здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, тобто передачі повноважень у зазначеній сфері на місця.

Коментарі