18.04.18 11.00 Відкриття виставки «Україна-НАТО. Формула безпеки»

Дата події: 18.04.2018
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

У середу, 18 квітня, об 11.00 у приміщенні Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича (за адресою: вул. Лесі Українки, 23)  відбудеться відкриття пересувної виставки «Україна-НАТО. Формула безпеки», яка  присвячена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Північноатлантичним альянсом.  Виставка створена за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні, Міністерства інформаційної політики України та Українського кризового медіа центру.

Ця виставка – освітній і інформаційний проект, який розповідає не лише про НАТО, а і про ширший контекст світової безпеки. Ви зможете побачити реальні факти співпраці України і Альянсу, реконструювати міфи про НАТО, дізнатися про цінності Альянсу і уявити наслідки найбільших потрясінь ХХ століття. Адже дуже важливо занурити глядача в історію, показати сучасність і допомогти задуматися про безпеку України і світу в майбутньому.

У відкритті експозиції візьмуть участь: Перший заступник Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, Ректор Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича Степан Мельничук, головний спеціаліст сектору стратегічних комунікацій Міністерства інформаційної політики України Олександр Макобрій, представники навчальних закладів та представники громадянського суспільства області. Проведе екскурсію по виставці заступник директора Центру інформації та документації НАТО Вікторія Ціємініте.

 

 «Перші 42 роки його  існування – з 1949 до 1991 – Україна провела по інший бік «залізної завіси». Але «залізні завіси» у свідомості людей пережили і її падіння. За роки незалежності уявлення про НАТО в українському суспільстві значно змінилися. Тепер вони також бувають полярними: від «агресивного військового блоку», до «панацеї усіх безпекових проблем України».

 Зазвичай, такі стереотипи базуються не стільки на хибній інформації, скільки на браку інформації як такої. Цьогорічна дата – нагода озирнутися, дізнатися більше, переосмислити пройдений шлях – і рухатися вперед. За ці 68 років і Альянс, і весь світ, і Україна пережили немало. Експозиція пропонує пригадати, які ключові події зробили НАТО, світ і Україну такими, якими вони сьогодні є».

Єнс Столтенберг, Генеральний Секретар НАТО

 

 З 11.00 до 11:40 запрошуємо представників ЗМІ оглянути експозицію. Вхід журналістів здійснюватиметься за редакційними посвідченнями.

Відвідати виставку за адресою Чернівці, вул. Лесі Українки, 23 можна буде з 18 по 25 квітня включно. 

-